Nawigacja

Koniecznie zaglądaj do biblioteki.

REGULAMIN BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Bobrowie

Organizację pracy biblioteki

1. Z biblioteki szkolnej mogą korzystać wszyscy uczniowie i dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz ich rodzice i  pracownicy szkoły, a także za zgodą dyrektora, również inne osoby.

2. Korzystanie ze zbiorów biblioteki jest bezpłatne.

3. Godziny pracy biblioteki podane są na drzwiach wejściowych do pomieszczenia zajmowanego  przez bibliotekę.

4. Ze zgromadzonych w bibliotece zbiorów korzystać można wypożyczając je do domu, czytając lub przeglądając na miejscu, bądź wypożyczając do wykorzystania w czasie zajęć lekcyjnych.

5. Czytelnik ma dostęp do zbiorów znajdujących się na regałach otwartych, a do innych zbiorów (znajdujących się w zamkniętych szafkach lub skrzyniach) - za pośrednictwem bibliotekarza.

6. Uczniom nie wolno korzystać z księgozbioru przeznaczonego dla dorosłych.

7. W całej bibliotece należy zachować ciszę. Czytelnik swoim zachowaniem nie powinien przeszkadzać innym czytelnikom w korzystaniu ze zbiorów czytelni biblioteki szkolnej.

8. W bibliotece obowiązuje zakaz spożywania posiłków, picia napojów oraz korzystania z telefonów komórkowych oraz innego sprzętu elektronicznego bez zgody nauczyciela bibliotekarza.

9. Torby, teczki, okrycia itp. należy zostawić w wyznaczonym miejscu. Biblioteka nie odpowiada za przedmioty pozostawione bez opieki.

10. Za uczniów przychodzących na zajęcia lekcyjne do biblioteki odpowiada nauczyciel prowadzący zajęcia. Uczniowie wchodzą i wychodzą z nauczycielem.

11. Użytkownicy zobowiązani są do poszanowania sprzętu, wyposażenia oraz księgozbioru biblioteki.

12. Każdy użytkownik biblioteki zobowiązany jest zapoznać się z regulaminem biblioteki i przestrzegać go.

Zasady korzystania ze zbiorów biblioteki

1. Czytelnik może wypożyczyć książki jedynie na swoje nazwisko.

2. Jednorazowo można wypożyczyć:

1) uczniowie – 3 książki na okres 2 tygodni (nie obowiązuje to lektur, które są wypożyczane na okres wyznaczony przez polonistę w klasach 4-8 lub wychowawcę w klasach 1-3).

2) czytelnicy dorośli – 5 książek na okres miesiąca, w uzasadnionych przypadkach można zwiększyć ilość wypożyczonych książek lub przedłużyć okres wypożyczenia.

3) podręczniki szkolne wydawane są każdemu uczniowi na początku września (ostateczny termin uzależniony jest od terminu dostawy podręczników) na okres roku szkolnego; każdy wydany podręcznik należy obłożyć.

3. Czytelnik zobowiązany jest odkupić zagubioną bądź zniszczoną książkę (podręcznik) lub oddać inną wskazaną przez nauczyciela-bibliotekarza.

4. Wszystkie wypożyczone przez uczniów książki powinny być zwrócone do biblioteki przed końcem roku szkolnego, a podręczniki szkolne w wyznaczonym przez nauczyciela bibliotekarza terminie. W ostatnim tygodniu nauki jest możliwość wypożyczenia książek na okres wakacji.

5. W przypadku zmiany szkoły uczeń zobowiązany jest przed odejściem rozliczyć się z biblioteką.

• Szkoła Podstawowa w Bobrowie
    Bobrowo 33