Dnia 10 grudnia 2018 r. uczniowie klasy IV, V i VI pod opieką wychowawców pojechali do Grudziądza na film pt. „Grinch” Była to przyjemna, pełna zabawnych scen bajka z mądrym przesłaniem, która wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój. Organizatorem wyjazdu była p. S. Fila, opiekę nad uczniami sprawowały także p. E. Kowalska i p. M. Neumann.
W dniach 5-7 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne prowadzone przez terapeutę p. Marcina Grabowskiego. Zajęcia dotyczyły tematyki związanej z wartościami rodzinnymi, poruszały także zagadnienia z zakresu uzależnień. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach.
Dnia 6 grudnia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Bobrowie panowała szczególna atmosfera, gdyż zgodnie z tradycją gościliśmy Mikołaja. Dotarł on do szkoły z workiem prezentów, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Mikołaj wręczał osobiście słodkości wszystkim dzieciom, zarówno tym małym, jaki i dużym - począwszy od oddziałów przedszkolnych po klasy gimnazjalne. Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza najmłodszych dzieci potwierdziły, że czekały z niecierpliwością na Mikołaja.
30 listopada 2018 roku delegacja z naszej szkoły - 19 osób, brała udział w Inauguracji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Spotkanie to odbyło się na toruńskim lodowisku Tor - Tor. Podczas tego spotkania nasza szkoła otrzymała z rąk księdza biskupa Certyfikat Szkoły Budującej Wrażliwość Społeczną za udział i zaangażowanie w akcji 'Warto być bohaterem". Uczniowie świetnie się bawili oglądając występy na lodowisku swoich rówieśników popisujących się piękną jazdą figurową na lodzie. Na spotkanie przybył Święty Mikołaj, który rozdawał dzieciom słodycze. Każdy z uczestników został obdarowany prezentem w postaci słodyczy, owoców, warzyw i opasek odblaskowych. Wyjazd z uczniami zorganizowała pani Maria Grzecznowska.
Dnia 29.11.2018 r. w naszej szkole samorząd uczniowski z okazji "Andrzejek" zorganizował dyskotekę szkolną. Podczas zabawy dużym zainteresowaniem cieszyły się wróżby andrzejkowe oraz konkursy.
Już po raz czwarty nasza szkoła wzięła udział w akcji profilaktycznej dotyczącej bezpieczeństwa w rodzinie, której pomysłodawcą jest Gminny Zespół Interdyscyplinarny do spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. W tym roku akcja przebiegała pod hasłem „Moja szczęśliwa rodzina”. W naszej szkole odbyły się działania profilaktyczne mające na celu uwrażliwienie uczniów na kwestie dotyczące agresji i przemocy. W klasach starszych uczniowie pisali opowiadania i wiersze na temat rodziny. Młodsze dzieci wykonywały prace plastyczne. Dwanaście najciekawszych prac uczniowskich zostało przekazanych na gminny etap konkursu, który został rozstrzygnięty 26 listopada 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Bobrowie. Uczniowie otrzymali nagrody z rąk Wójta Gminy Bobrowo pana Pawła Klonowskiego. Z naszej szkoły w kategorii plakat oddziały zerowe i klasy I-III drugie miejsce zdobył Antek Przybyłowski. W kategorii praca literacka klasy VII-VIII i gimnazjum wyróżnienie otrzymała Marta Gałamon z klasy III gimnazjum. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.
Już po raz trzeci w naszej szkole odbył się „Wieczór poezji i pieśni patriotycznej”. Listopad to czas zadumy nad życiem i przemijaniem i właśnie z tej okazji dyrektor szkoły p. S. Linettej we współpracy z samorządem uczniowskim przygotowali uroczystość upamiętniającą naszą Ojczyznę. Tegoroczny wieczór odbył się pod hasłem „Dążenie do wolności jest wielką siłą człowieka”. Najpierw zaprezentowali się nasi uczniowie, pięknie śpiewając i recytując. Następnie artyści pod kierunkiem ks. S. Witkowskiego z Parafii Mszano wystąpili z poezją śpiewaną. Wśród licznie przybyłej publiczności znaleźli się przedstawiciele samorządu: pan wójt P. Klonowski oraz radny Gminy Bobrowo p. J. Zielonko. Ponadto zaszczycili nas swą obecnością ks. proboszcz R. Dobrzewiński, dyrektor SP w Drużynach p. K. Sobiech, dyrektor SP w Kruszynach p. M. Linettej, przewod. stowarzyszenia „Aktywna gmina” p. A. Kowalska, sołtys sołectwa Bobrowo p. G. Kadłubowska, sołtys sołectwa Czekanowo p. J. Banaszewska, przewod. KGW p. K. Roch, przewod. rady rodziców p. M. Hoffmann, mieszkańcy gminy, rodzice, nauczyciele i uczniowie. O odpowiednią aranżację i wystrój hali zadbała wicedyrektor p. S. Fila wraz z uczennicami klasy III b, III c, III a i VIII. Dyrekcja szkoły składa podziękowania za pomoc przy organizacji uroczystości uczniom: Kindze Malinowskiej, Magdalenie Kosakowskiej, Roksanie Osmańskiej, Patrycji Czupryńskiej, Paulinie Mrozowskiej, Jagodzie Gabriel, Miłoszowi Pochwatce, Jakubowi Manerowskiemu i Kacprowi Lange.
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oddział Przedszkolny 4- i 5 latków przy Szkole Podstawowej w Bobrowie zorganizował Gminny Konkurs pod hasłem „Świąteczny zawrót głowy”. W konkursie wzięły udział dzieci z oddziałów przedszkolnych z Małk, Kruszyn, Nieżywięcia i Bobrowa, łącznie wpłynęło 48 prac. Oto wyniki:
I miejsce - Lena Chmurzyńska - Szkoła Podstawowa w Małkach
II miejsce - Maja Przeździenkowska - Szkoła Podstawowa w Bobrowie
III miejsce - Igor Fandzloch - Szkoła Podstawowa w Kruszynach
Wyróżnienia: Wojciech Świtkowski SP Bobrowo, Zofia Szostakowska - SP Małki, Kacper Piętkowski - Przedszkole w Nieżywięciu, Agata Potajczuk - Przedszkole w Nieżywięciu, Jakub Jodko - SP Bobrowo, Zuzanna Kalinowska - Przedszkole w Bobrowie, Maciej Grzonkowski - SP Małki, Jakub Kristoforski - Przedszkole w Bobrowie, Wiktoria Serowińska - Przedszkole w Nieżywięciu. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.
Nasza szkoła w dniach od 22 X do 23 XI 2018 brała udział a w akcji Caritas Diecezji Toruńskiej pod hasłem "Warto być bohaterem". We wszystkich klasach na religii została przeprowadzona pogadanka z wykorzystaniem tekstu: „Potrzebujemy modlitwy i wsparcia”. Celem głównym tej akcji jest budzenie wrażliwości i szacunku dla drugiego człowieka, a także zachęcenie do wolontariatu, pomocy ubogim oraz chorym dzieciom. Zebrane środki finansowe przeznaczone będą na wsparcie edukacyjne dzieci ze Syrii oraz na rehabilitację dzieci chorych i niepełnosprawnych w Polsce. W tym celu w naszej szkole przez cały miesiąc była organizowana sprzedaż ciast upieczonych wcześniej przez rodziców, którym bardzo serdecznie dziękujemy !!!!!!!!!!! Sprzedaż ciast odbywała się w środy i piątki. Wpłacona kwota na akcję Warto być bohaterem to 1600 zł. Delegacja naszej szkoły 18 uczniów oraz dwóch opiekunów w dniu 30 listopada bierze udział w Inauguracji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz w podsumowaniu akcji Warto być bohaterem na Tor – Torze w Toruniu. Akcję zorganizowała w szkole pani Maria Grzecznowska - Opiekun Szkolnego Koła Caritas.
Uczniowie klas gimnazjalnych – Hubert Mazukiewicz, Filip Cieczko, Adrian Wenderholm i Roksana Osmańska pod opieką nauczyciela informatyki p. S. Fila brali udział w konkursie informatycznym IT_Junior_2K18 organizowanym przez Zespół Szkół – Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie. Konkurs składał się z testu teoretycznego dotyczącego wiedzy ogólnej z informatyki, a następnie z zadań praktycznych. Zmagania konkursowe trwały ponad trzy godziny. Młodzież mogła wybrać cztery moduły tematyczne z ośmiu możliwych. W konkursie startowało 42 uczestników, uczeń naszej szkoły Adrian Wenderholm z klasy III a znalazł się na czwartej pozycji. Gratulujemy! Adrian rozwiązywał zadania z edytora tekstu, arkusza kalkulacyjnego, edytora grafiki GIMP oraz sprawdzał technikę szybkiego pisania na klawiaturze. Podczas konkursu młodzież miała także okazję zobaczyć bazę dydaktyczną szkoły.
Dnia 19 listopada 2018 r. w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego etapu konkursu plastycznego „Zapobiegajmy pożarom”. Celem konkursu jest zainteresowanie dzieci i młodzieży ochroną przeciwpożarową, tradycją i życiem strażackich środowisk oraz rozwój uzdolnień plastycznych. Łącznie wpłynęło 27 plakatów. Najciekawsze prace zostały przekazane do etapu gminnego.
Dnia 27 listopada 2018 r. /wtorek/ odbędzie się zebranie z rodzicami.
- godz. 17.00 - zebranie ogólne w hali sportowej, następnie spotkanie z wychowawcami klas 4 - 8 i gimnazjum.
- godz. 16.00 - spotkanie z wychowawcami w klasach 0 - 3.
Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców.
16 listopada 2018 r. na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Z tej okazji w naszej szkole samorząd uczniowski przygotował akcję informacyjną pod hasłem „Tolerancja niszczy bariery, łączy ludzi”. Na korytarzu szkolnym została przygotowana gazetka oraz wystawiona skrzynka, do której uczniowie wrzucali swoje pomysły na temat tego, co to znaczy być tolerancyjnym i dlaczego warto takim być. Tego dnia podczas zajęć lekcyjnych wielokrotnie poruszano bardzo ważną tematykę dotyczącą szacunku w stosunku do drugiego człowieka.
Dnia 16.11.2018r. uczniowie klasy VIII odwiedzili przedsiębiorstwo POLDER, którego siedziba znajduje się w Bobrowie. Firma cieszy się ponad 20 letnią tradycją. Od początku działa jako firma rodzinna, za cel postawiła sobie przywracanie zapomnianego smaku kajmaku w Polsce i zagranicą. Obecnie POLDER jest największym w Polsce producentem kajmaków i gotowych mas kajmakowych. Wycieczka odbyła się w ramach zajęć z doradztwa zawodowego i miała na celu zapoznać uczniów z lokalnym rynkiem pracy. Była to rzadko spotykana okazja, aby móc z bliska obserwować potężne maszyny i przyjrzeć się dokładnie każdemu stanowisku pracy w takim miejscu, od biura do hali produkcyjnej. W zakładzie młodzież została przywitana przez prezesa firmy pana Tadeusza Przymus, który bardzo ciekawie opowiedział o swojej fabryce. Podczas zwiedzania, młodzież została zapoznana ze sposobem organizacji procesu produkcyjnego kajmaku, stosowanymi usprawnieniami produkcyjnymi i układem linii technologicznej. Uczniowie mieli także możliwość zobaczenia laboratorium, w którym panie laborantki pokazały na czym polega ich praca i opowiedziały o prowadzonych badaniach nad nowymi produktami z kajmaku. Na koniec ósmoklasiści sprawdzili swoje umiejętności kulinarne poprzez dekorowanie ciasteczek masą kajmakową. Przed wyjściem z zakładu wszyscy zostali obdarowani słodkimi upominkami. Młodzi ludzie już teraz wiedzą na czym polega praca w takiej fabryce. Uczniowie wrócili do szkoły bardzo zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia. Organizatorem wycieczki była p. S. Fila.
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bobrowie serdecznie zaprasza rodziców, uczniów, nauczycieli i mieszkańców gminy Bobrowo na Wieczór poezji patriotycznej, który odbędzie się dnia 21 listopada 2018 r. /środa/ o godz. 18.00 w hali sportowej szkoły.
W programie występy uczniów naszej szkoły oraz mieszkańców parafii Mszano.
Z poważaniem
Dyrektor Szkoły Sławomir Linettej
W dniu 9 listopada 2018 r. już od rana nasza szkoła rozpoczęła uroczyste obchody 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości Przez Polskę. Członkowie samorządu uczniowskiego rozdawali kotyliony przygotowane przez uczniów klasy VIII, IIIb, IIIc i IIIa. Następnie rozstrzygnięto konkurs na najciekawszy patriotyczny wystrój klas. Wszystkie sale lekcyjne zostały pięknie udekorowane w barwy narodowe. Głównym punktem dnia był uroczysty apel, który rozpoczął dyrektor szkoły p. Sławomir Linettej. O godz. 11.11 cała społeczność szkolna odśpiewała wspólnie hymn Polski. Po hymnie rozpoczęły się występy dzieci i młodzieży. Uczniowie poprzez recytację wierszy, śpiew pieśni patriotycznych oraz pokaz multimedialny przypomnieli najważniejsze momenty z historii Polski prowadzące nasz kraj do odzyskania niepodległości. Wszyscy w wielkim skupieniu i zadumie obejrzeli przedstawienie. Podczas apelu wystąpili uczniowie z następujących klas: II, III, VIII, IIIa, IIIb i IIIc oraz dzieci z oddziału przedszkolnego 4-5latków. Organizatorem apelu był p. Piotr Nadolski.
Uwaga!
Dzień 12 listopada 2018 r. jest dniem wolnym od zajęć szkolnych.
Dnia 8 listopada 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Bobrowie odbył się Konkurs Poezji Patriotycznej, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły. W kategorii klasy VII – VIII i gimnazjum pierwsze miejsce zajęła uczennica naszej szkoły z klasy III a gimnazjum Paulina Kozicka, wyróżnienie otrzymała Zuzanna Szarafińska z klasy VIII. W kategorii klas IV – VI wyróżnienie otrzymała Martyna Żołnowska z klasy VI. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy.
Dnia 6 listopada 2018 r. uczennice naszej szkoły: Magdalena Kosakowska, Zuzanna Kwiatkowska, Agnieszka Bieżuńska i Magdalena Ułanowska uczestniczyły w VI Festiwalu Pieśni Patriotycznej, który odbył się w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy. Podczas festiwalu występowali uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Nasze uczennice pięknie reprezentowały naszą szkołę.
Jak co roku dzieci z oddziału zerowego uczestniczyły w spotkaniu ze strażnikiem gminnym p. Dawidem Jasińskim. Pan strażnik przeprowadził bardzo ciekawe zajęcia dotyczące zagrożeń, jakie mogą spotkać dzieci w drodze do szkoły. Uczestnicy spotkania nauczyli się jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię oraz jak się zachować, kiedy zaatakuje groźny pies. Na zakończenie zajęć każde dziecko otrzymało drobny upominek w postaci kamizelki odblaskowej, która zwiększa bezpieczeństwo pieszych na drodze.