Dnia 10.03.2020 r. uczeń klasy VIII Wojciech Szatan – uczestniczył w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z fizyki, na etapie wojewódzkim, który odbył się w Zespole Szkół nr 10 w Toruniu. Uczeń miał do rozwiązania 12 zadań zamkniętych oraz 3 zadania otwarte a czas na ich rozwiązanie wynosił 90 minut. Wojtek na etapie wojewódzkim uzyskał wynik 90 %. Jednocześnie uczeń uzyskał tytuł laureata konkursu przedmiotowego z fizyki. Tym samym uczeń zapewnił sobie wstęp do wszystkich szkół ponadpodstawowych województwa kujawsko – pomorskiego. Do konkursu przedmiotowego ucznia przygotował nauczyciel fizyki w Szkole Podstawowej w Bobrowie p. Wiesław Chyrkowski.
Dnia 11.03.2020 r. w Wiejski Domu Kultury w Nieżywięciu odbyły się Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom” - 2020. Naszą szkołę reprezentowało 6 uczniów. Po podsumowaniu wyników w swoich kategoriach wiekowych II miejsce zajął Jan Klonowski z klasy VII, natomiast na III miejscu znalazł się Maciej Markowski z klasy VI. Do turnieju uczniów przygotowywał nauczyciel techniki p. Wiesław Chyrkowski. Gratulujemy!
Dnia 10 marca 2020 r. odbył się szkolny etap konkursu pt. "Alkohol i używki wróg, czy przyjaciel człowieka. Stop przemocy". Celem konkursu jest promowanie zdrowego stylu życia wśród młodzieży szkolnej oraz kształtowanie świadomości w zakresie zagrożeń związanych z piciem alkoholu, paleniem papierosów, zażywaniem narkotyków i przemocą rówieśniczą. Uczestnicy konkursu wykonywali na wyżej wymieniony temat plakaty oraz pokazy multimedialne. Wyróżnienia otrzymali: Antonina Samojlik klasa VI, Błażej Iwankowski klasa VI, Martyna Żołnowska klasa VII, Wiktoria Brokos klasa VII, Piotr Jarzembowski klasa VII i Dominika Bogacka klasa VII. Organizatorem konkursu była p. Sylwia Fila.
Linki do materiałów egzaminu ósmoklasisty:
Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego wychodząc naprzeciw potrzebom uczniów uruchomia Kujawsko-Pomorską e-Szkołę.
Od 17.03.2020 r. od godz. 9:00 przygotowano lekcje online dla klas 8 szkół podstawowych.
Wykłady, pokazy, warsztaty – z przerwami na pytania i dyskusję będą prowadzone z następujących przedmiotów:
- język polski, matematyka, język angielski.
Docelowo chcielibyśmy wprowadzić zajęcia z wszystkich przedmiotów nauczanych w szkole podstawowej. Program zajęć przygotowują wspólnie wszystkie kujawsko-pomorskie centra edukacji nauczycieli, zajęcia będą prowadzić najwyższej klasy nauczyciele specjaliści. Startujemy z lekcjami dla ósmoklasistów i maturzystów, bo to oni mogliby ponieść największe straty wynikające z zamknięcia szkół. Program szkoły będziemy rozwijać o zajęcia dla kolejnych klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w tym liceów i szkół zawodowych oraz branżowych. Lekcje będą prezentowane na żywo na kanale You tube
Wystarczy kliknąć na baner na stronie https://edupolis.pl/ lub www.kujawsko-pomorskie.pl
Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
Rodzicu,
-ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
-zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
-jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
-przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
-rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
-śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.
Uczniu,
-pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
-przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
-odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
-przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.
Na stronach Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego znajdują się aktualne informacje na temat koronawirusa. Zachęcamy do ich odwiedzania:
Dokument do pobrania:
Rekomendacje_Ministra_Edukacji_Narodowej_dla_dyrektorow_przedszkoli__szkol_i_placowek_oswiatowyc.pdf
Jak co roku w naszej szkole każda klasa świętowała "Dzień Kobiet". Dziewczynki usłyszały od chłopców wiele życzeń i otrzymały upominki.
21 lutego 2020 r. odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego etapu konkursu plastycznego „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz”. Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Wyróżnienia otrzymali następujący uczniowie: Zuzanna Smoczyńska klasa V, Marceli Wiśniewski klasa V, Amelia Górna klasa IV i Wiktoria Pyrzanowska klasa IV. Wyróżnione prace zostały przekazane na kolejny etap konkursu do Oddziału Regionalnego Kasy Ubezpieczeń Zdrowotnych w Bydgoszczy.
28 lutego 2020 roku przyjaciółmi biblioteki szkolnej stali się pierwszoklasiści. W poczet czytelników biblioteki przyjętych zostało 17 uczniów, którzy przybyli na pasowanie pod opieką wychowawczyni p. Izabeli Żbikowskiej. Na uroczystość został zaproszony dyrektor szkoły p. Sławomir Linettej. Uczniowie klasy szóstej: Maja Pniewska, Marika Gill, Antonina Samojlik, Wiktoria Tykarska, Martyna Raczkowska, Szymon Klarkowski i Błażej Iwankowski przedstawili krótką inscenizację na temat książek i świata bajek. Następnie pierwszoklasiści uczestniczyli w quizie czytelniczym. Nowi użytkownicy biblioteki złożyli również ślubowanie czytelnicze, po którym pani bibliotekarka wręczyła dzieciom zakładki do książek i dyplomy. Po uroczystym pasowaniu uczniowie otrzymali karty biblioteczne i wypożyczyli pierwszy raz książkę w bibliotece szkolnej. Uroczystość przygotowała p. Sylwia Fila
Szanowni Rodzice i Opiekunowie, Przypominamy Państwu, iż nasza szkoła uczestniczy w obecnym roku szkolnym, w unijnym Programie dla szkół, który jest realizowany przy współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Jest to program edukacyjny, dzięki któremu, w atrakcyjny sposób, dzieci uczą się zasad zdrowego odżywiania, regularnie spożywając w szkole dostarczane im owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne oraz realizując w ramach Programu działania edukacyjne.W ramach uczestnictwa w Programie nasza szkoła ma zawartą umowę z dostawcą, który dostarcza owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne (lub odrębne umowy z dostawcami owoców i warzyw oraz produktów mlecznych), które następnie są udostępniane dzieciom w klasach I-V.
W II semestrze roku szkolnego 2019/2020 dzieci uczestniczące w Programie otrzymają, co najmniej 3 razy w tygodniu, przez 12 tygodni, łącznie: 42 porcje świeżych owoców i warzyw oraz soki owocowe/przeciery owocowe, 40 porcji mleka i produktów mlecznych.Do dzieci w ramach Programu trafią następujące produkty: jabłka, gruszki, truskawki, soki owocowe/ przeciery owocowe/ zagęszczone przeciery owocowe, marchewki, rzodkiewki, kalarepa, pomidorki oraz mleko białe, serki twarogowe, jogurty i kefiry naturalne.Każdy rodzic lub opiekun dziecka powinien zapoznać się z zasadami Programu, w tym z powyższym katalogiem dostarczanych produktów i wyrazić zgodę na udział dziecka w Programie, do czego serdecznie Państwa zachęcamy. Dostawca zobowiązany jest dostarczyć ww. produkty do szkoły gotowe do spożycia przez dzieci, czyste, a w przypadku gdy jest to wymagane, pokrojone i odpowiednio zapakowane. Po dostarczeniu produktów przez dostawcę, nim zostaną one udostępnione dzieciom, ich jakość sprawdzana jest również przez pracowników szkoły.
Mając na uwadze zarówno aspekty edukacyjne, jak również konieczność zachowania właściwej jakości, w tym ciągu chłodniczego, produkty te powinny zostać spożyte przez dzieci w szkole po ich udostępnieniu i nie powinny być zabierane przez uczniów do domów. Jakość świeżych owoców i warzyw (pokrojonych i zapakowanych) lub produktów mlecznych, przetrzymywanych w temperaturze pokojowej przez kilka godzin w plecaku szkolnym ulega pogorszeniu co często powoduje, że nie nadają się one do spożycia przez dzieci. W przypadku, gdy taka sytuacja będzie miała miejsce prosimy o Państwa reakcję i wsparcie w rozmowie z dziećmi, tak aby zachęcić je do wspólnego spożywania świeżych produktów w szkole, razem z rówieśnikami. Przykład kolegów i koleżanek jest bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na skuteczność Programu i kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych. Zachęcamy Państwa również do wspólnego kontynuowania w środowisku domowym zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia, co niewątpliwie wzmocni skuteczność Programu, a przy tym będzie inwestycją w zdrowie całej rodziny.Wszelkie informacje dotyczące Programu, w tym wykaz zatwierdzonych dostawców, dostępne są na stronie internetowej Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa realizującego Program: http://www.kowr.gov.pl/program-dla-szkol/program-dla-szkol. Jednocześnie wszelkie uwagi dotyczące realizacji Programu w szkole prosimy zgłaszać na adres mailowy programdlaszkol@kowr.gov.pl oraz do właściwego Oddziału Terenowego KOWR.
Dnia 21 lutego 2020 r. uczniowie klasy III uczestniczyli w zajęciach na temat zasad ochrony zdrowia i życia oraz zagrożeń wypadkowych w gospodarstwie rolnym. Spotkanie poprowadzili przedstawiciele Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
W dniu 20 lutego 2020 roku uczniowie z klasy V i VI pojechali do Brodnickiego Domu Kultury na przedstawienie teatralne pt. „Hobbit, czyli tam i z powrotem”. W widowisku wystąpili aktorzy Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Opiekę nad uczniami podczas wyjazdu sprawowały panie nauczycielki: Sylwia Fila i Ewa Kowalska oraz rodzic pani Elżbieta Jarzembowska.
Dnia 20 lutego 2020 r. w naszej szkole obchodziliśmy "Tłusty czwartek". Samorząd uczniowski częstował całą społeczność szkolną pączkami ufundowanymi przez radę rodziców. Pączki wszystkim bardzo smakowały.
14 lutego 2020 r. w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Można było wysłać kartki z wyrazami sympatii do innych osób. Poczta cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży.
Wiktoria Tykarska to uczennica klasy 6 Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bobrowie. Z końmi obcuje właściwie już od dziecka. Kiedy była w drugiej klasie, rodzice kupili jej uroczego kuca szetlandzkiego Klarę, na której rozpoczęła swoją przygodę ze skokami przez przeszkody. Dwa lata temu została szczęśliwą posiadaczką kuca sportowego o zabawnym imieniu, Mango. Na nim zaczęła na poważnie startować w zawodach pod okiem trenerki p. Małgorzaty Fuks. Ubiegły sezon był dla Wiktorii niesamowicie pracowity, ale też odniosła sporo sukcesów. Wystartowała w wielu zawodach towarzyskich, regionalnych i ogólnopolskich. W czerwcu 2019 została V-ce mistrzynią Polski Północnej Amazonek w kategorii kuce A1. Natomiast we wrześniu tego samego roku na Mistrzostwach Województwa Kujawsko - Pomorskiego zajęła 8 miejsce w swojej kategorii wiekowej. Dzięki temu i innym dobrym lokatom zajęła 20 miejsce na 180 zawodników w rankingu KPZJ' u. Jazda konna to ciężka praca wymagająca systematycznych treningów, odpowiedzialności oraz cierpliwości. Mimo tego, to wielka pasja Wiktorii na całe życie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Ranking_zawodnikow_KPZJ_12_k_(1).pdf