Dnia 5 grudnia 2024 roku uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w wycieczce do Fabryki Bombek w Gnieźnie. Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki, w której produkcja bombek odbywa się ręcznie, a także zapoznanie dzieci z procesem powstawania ozdób choinkowych. Zwiedzanie fabryki obejmowało cały proces wytwórczy, począwszy od szklanej rurki do uzyskania ręcznie malowanych, pięknie zdobionych bombek, jakie można zakupić w sklepach. Dzieci oglądały proces powstawania bombek choinkowych, zwiedzając poszczególne pomieszczenia: dmuchalnię, srebrzalnię, lakiernię i dekoratornię. Trudno było oderwać wzrok od brokatowych kulek i innych kształtów wytwarzanych przez pracowników fabryki. Na koniec dzieci brały udział w warsztatach z samodzielnego malowania bombek. Uczniowie własnoręcznie ozdabiali bombki wybranymi produktami. Wszystkie bombki zostały spakowane, aby dzieci mogły je ze sobą zabrać na pamiątkę. Każdy uczestnik wycieczki otrzymał również bombkę z własnym imieniem. Wizyta w tym miejscu niewątpliwie wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój.
Dnia 29 listopada 2024 r. z okazji „andrzejek” Samorząd Uczniowski zorganizował klasom IV- VIII dyskotekę. Zabawa andrzejkowa przebiegała w miłej atmosferze w pięknie udekorowanej sali. Była to okazja nie tylko do świetnej zabawy przy muzycznych przebojach, ale także integracji szkolnej społeczności. Szaleństw, radości oraz uśmiechu było wiele i każdy z utęsknieniem czeka już na następny andrzejkowy bal. Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje wszystkim nauczycielom i rodzicom, którzy pomogli w organizacji uroczystości.
Oddział przedszkolny 3/4 oraz 4/5 latków w Bobrowie zorganizował VIII Gminny Konkurs pt. „Świąteczny Zawrót Głowy” pod patronatem Wójta Gminy Bobrowo- Pana Pawła Klonowskiego. W tegorocznej odsłonie konkursu dzieci wraz z rodzicami przekazały 72 prace.
Serdeczne podziękowania dla dzieci oraz ich rodziców, za zaangażowanie w wykonanie ozdób świątecznych.
Cały dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na leczenie Różyczki Topolewskiej z Brodnicy.
I – Pola Tatulińska – Oddział Przedszkolny 4/5 latków w Bobrowie, Gaja Tatulińka- Oddział Przedszkolny 3/4latków w Bobrowie
II – Maria Płachecka - „0” Małki
III – Filip Śliwiński- „0” Małki
Wyróżnienia:
Kalina Cichowska– Oddział Przedszkolny 4/5 latków w Bobrowie
Marcel Dobrzeniecki– Oddział Przedszkolny 4/5 latków w Bobrowie
Mirosław Michałkiewicz– Oddział Przedszkolny 4/5 latków w Bobrowie
Szymon Marchlewski- „0” Drużyny.Zofia Małkiewicz- „0” Drużyny
Laura Kłyza- Oddział Przedszkolny w Drużynach
Kinga Łęgowska- Oddział Przedszkolny ¾ latków w Bobrowie
Nikodem Wochowski- „0”- Bobrowo
Wiktoria Witkowska- „0” Kruszyny
Michalina Kochańska- „0” Nieżywięć
Marcelina Kasprzycka- Oddział Przedszkolny w Nieżywięciu
Julia Dąbrowska- Oddział Przedszkolny w Nieżywięciu
Dnia 22 listopada 2024 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Powiatowym Przeglądzie Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Tobie śpiewam Polsko” zorganizowanym przez Zespół Szkół w Zbicznie. W przeglądzie w czterech kategoriach wiekowych wzięło udział 255 uczniów z 14 szkół powiatu brodnickiego. W kategorii zespoły, Damian Kalwa z klasy VII, Kornelia Górka z klasy V i Zuzanna Kalinowska z klasy V zajęli pierwsze miejsce. Gratulujemy.
Uczniowie naszej szkoły brali udział w powiatowym konkursie plastycznym "Jesienne impresje – Polska złota jesień" organizowanym przez Zespół Szkół w Zbicznie. W konkursie wzięło udział 75 prac plastycznych. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły. W kategorii wiekowej klas IV-VI Remigiusz Konopacki z klasy VI zajął I miejsce. Martyna Bydłos z klasy IV i Hubert Obremski z klasy V uplasowali się ex aequo na miejscu trzecim. Wyróżnienia zdobyli Franciszek Osiński z klasy V i Eryk Lipiński z klasy V. W dniu 20 listopada 2024 r. laureaci konkursu uczestniczyli w uroczystym rozdaniu nagród, otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy.
Nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiej Kampanii "DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY". W ramach kampanii uczniowie uczestniczyli w lekcji online pod hasłem "Sieciakowa lekcja: Internet Mocy bez Przemocy!" zorganizowanej przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Ponadto dzieci brały udział w lekcjach wychowawczych na temat emocji, agresji i przemocy.
Dnia 13 listopada 2024 r. uczniowie naszej szkoły zaprezentowali przedstawienie patriotyczne podczas uroczystych obchodów Święta Niepodległości w świetlicy wiejskiej w Zgniłobłotach.
Paulina Ułanowska uczennica Szkoły Podstawowej w Bobrowie po wygranej w wojewódzkich zawodach Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich pojechała do Spały - ośrodka znanego z przygotowań polskich olimpijczyków. W dniu 10 listopada 2024 r. odbył się tam finał ogólnopolski zawodów, na którym Paulina jako reprezentantka województwo kujawsko-pomorskiego potwierdziła swój talent lekkoatletyczny, zajmując I miejsce w dwuboju (bieg na 60 metrów oraz rzut piłeczką palantową). Zawodniczka z Bobrowa pokonała 35 rywalek z całej Polski. Projekt „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie” realizowany jest przez Polski Związek Lekkiej Atletyki i ma na celu wyszukiwanie indywidualności sportowych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali przedstawienie patriotyczne podczas uroczystych obchodów Święta Niepodległości w Gminnym Ośrodku Kultury w Bobrowie.
Z okazji Święta Niepodległości uroczysty apel przygotowała klasa VI pod kierunkiem p. Karoliny Puzdrowskiej. Oprawę muzyczną przedstawienia przygotował uczeń klasy VII Damian Kalwa, który grał na keyboardzie. Pieśni patriotyczne zaśpiewały uczennice klasy V Kornelia Górka i Zuzanna Kalinowska.
Z okazji Święta Niepodległości w naszej szkole odbył się konkurs na najciekawszy wystrój klasy. Konkurs został rozstrzygnięty w dwóch kategoriach wiekowych.
W kategorii przedszkola i klasy I-III:
I miejsce - klasa II
II miejsce - klasa I, klasa 0
III miejsce - klasa III
wyróżnienie – przedszkole 4-5latków, przedszkole 3-4latków
W kategorii klas IV-VIII:
I miejsce - klasa V
II miejsce - klasa VI
III miejsce - klasa VIII
wyróżnienie: klasa VII, klasa IV
Klasy otrzymały dyplomy i nagrody ufundowane przez radę rodziców.
Dnia 5 listopada 2024 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Gminnym Konkursie Poezji Patriotycznej. W kategorii klas 4-6 uczennica klasy V Kornelia Górka zdobyła I miejsce, II miejsce zajął Nikodem Budzich z klasy V. W kategorii klas 7-8 miejsce I uzyskła Małgorzata Lange z klasy VII, wyróżnienie zdobyła Patrycja Rogowska z klasy VII. Nagrodzeni otrzymali dyplomy i książki. Gratulujemy!
Dnia 5 listopada 2024 r. uczniowie klasy VI, VII i VIII obejrzeli przedstawienie teatralne "Zemsta" w Brodnickim Domu Kultury. Organizatorem wyjazdu była p. Karolina Puzdrowska, opiekę nad uczniami podczas wycieczki sprawowały również p. Sylwia Fila i p. A. Szpeina.
W dniu 4 listopada 2024 r. klasa 1 wybrała się na cmentarz do Bobrowa, aby zapalić światełko pamięci, jako symbol dla osób zmarłych. Odwiedzili także pomnik Jana Zumbacha. Była to lekcja szacunku dla zmarłych, a także pamięci o ich grobach.
Dnia 30 października 2024 r. odbył się szkolny konkurs poezji patriotycznej. Do konkursu przystąpiło 10 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii klas IV-VI laureatami zostali: Kornelia Górka, Nikodem Budzich, Aniela Laskowska i Martyna Bydłos. W kategorii klas VII-VIII laureaci to: Małgorzata Lange i Patrycja Rogowska. Zwycięzcy będą reprezentować naszą szkołę podczas gminnego etapu konkursu.
Dnia 30 października 2024 r. klasy 1-3 pojechały na warsztaty ceramiczne do Wąpielska. Zadaniem uczniów było wykonać miseczkę z gliny oraz ozdobić ją jesiennym motywem. Uczniom bardzo się podobało zadanie, wykazały się dużą kreatywnością.
Dnia 29 października 2024 r. uczniowie klasy pierwszej zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu biblioteki, na które dzieci czekają z wielką niecierpliwością. Zanim jednak dokonano aktu pasowania, pierwszoklasiści zapoznali się z pomieszczeniem biblioteki, regulaminem, rodzajami zbiorów oraz zasadami korzystania z wypożyczalni. Następnie złożyli przyrzeczenie, po czym nastąpił uroczysty akt pasowania, którego dokonała bibliotekarka - pani Sylwia Fila. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy uczeń otrzymał dyplom oraz zakładki do książek. Podczas uroczystości dzieci obejrzały także krótką inscenizację na temat bajek w wykonaniu uczniów klasy czwartej. Dla pierwszoklasistów ten dzień był pełen wrażeń i zapewne na długo pozostanie w ich pamięci, a biblioteka będzie kojarzyła się z miejscem radosnym i bezpiecznym.
Uczestnicy świetlicy środowiskowej w Bobrowie brali udział w grabieniu liści w ramach akcji "Ratujemy kasztanowce". Po zakończonej pracy na dzieci czekały pyszne kiełbaski.