Dnia 30 września 2016r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pokazie historycznym.
Dnia 28 września 2016 roku uczniowie klas I a i II c uczestniczyli w zajęciach w Ośrodku Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie. Podczas trwania zajęć uczestnicy odbyli spacer wokół jeziora Górzno, podczas którego mieli możliwość poznania ciekawej rośliny trzmieliny brodawkowatej i jej pospolitej krewnej trzmieliny pospolitej. Mogli się również dokładnie przyjrzeć sośnie, która została zaatakowana przez chorobę skrętaka sosnowego. Spotkanie zakończyło się zajęciami podsumowującymi w czasie, których każdy uczeń otrzymał miły upominek. W tych zajęciach uczniowie uczestniczyli pod opieką p. Justyny Zawickiej i p. Beaty Wysakowskiej.
Dnia 26.09.16r. uczniowie Zespołu Szkół w Bobrowie, którzy brali udział w Gminnym Konkursie '”Dbamy o zwierzęta wokół nas” mieli okazję odwiedzić Schronisko dla Zwierząt w Brodnicy. Organizatorem wyjazdu była Gmina Bobrowo. Pracownicy schroniska udzielili nam wielu cennych informacji. Gmina Bobrowo zakupiła również pokarm dla zwierząt, który uczniowie przekazali schronisku.
Dnia 23.09.2016 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniach z fizyką, które odbyły się w auli Instytutu Fizyki w Toruniu. Temat wykładów połączonych z pokazami brzmiał " Niech to piorun trzaśnie". Opiekunami wycieczki byli p. Justyna Zawicka, p. Gerard Zakrzewski, a organizatorem i kierownikiem wycieczki był p. Wiesław Chyrkowski.
Dnia 16 września 2016r. grupa uczniów z Gimnazjum pod opieką p. Beaty Wysakowskaiej sprzątała teren przy drodze z Bobrowa do jeziora Oleczno. Najbardziej zaangażowani uczniami w akcję sprzątania śmieci z pobocza drogi i brzegu jeziora byli: Magdalena Kosakowska i Norbert Piotrowski z klasy I b.
W ramach rządowego programu „Bezpieczna+” w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Bobrowie jest realizowane zadanie pn. „Moja szkoła jest bezpieczna”. W związku z tym w szkole organizowane są zajęcia i konkursy dla uczniów oraz warsztaty dla rodziców i nauczycieli na temat cyberprzemocy, bezpieczeństwa w sieci Internet oraz mediacji rówieśniczej. Zadanie pn. „Moja szkoła jest bezpieczna” ma na celu przede wszystkim poprawę stanu bezpieczeństwa w szkole, zmniejszenie skali występowania negatywnych zjawisk wśród młodzieży gimnazjum (zmniejszenie liczby przypadków cyberprzemocy oraz agresji i przemocy), zwiększenie kompetencji nauczycieli, rodziców i uczniów w zakresie bezpieczeństwa cyfrowego, zdobycie przez uczniów umiejętności rozwiązywania konfliktów z wykorzystaniem mediacji, zmniejszenie animozji i niechęci społecznych wśród rówieśników, wzmocnienie dobrej współpracy szkoły z rodzicami. Program będzie realizowany od 1 września do 31 grudnia 2016r.
Dnia 15 września 2016r. w gimnazjum odbyło się podsumowanie szkolnego etapu konkursu „Dbamy o zwierzęta wokół nas”. Organizatorem konkursu jest Gmina Bobrowo. Do etapu szkolnego swoje prace zgłosiło 22 uczniów. Młodzież przygotowała filmy i prezentacje multimedialne przedstawiające zwierzęta żyjące w naszym otoczeniu oraz wszelkie formy prawidłowej opieki nad nimi. Wszystkie prace zostały przekazane do Urzędu Gminy w Bobrowie. Teraz czekamy na wyniki. Koordynatorem konkursu na terenie szkoły była p. Sylwia Fila.
Dnia 13 września 2016r. w gimnazjum odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2016/2017. Zgłosiło się 4 kandydatów na stanowisko przewodniczącego, zastępcy, sekretarza i skarbnika. Uprawnionych do głosowania uczniów było 189, głosowały 173 osoby. Oddano 168 głosów ważnych i 5 nieważnych. Po podsumowaniu głosowania poszczególne funkcje będą pełnić następujące osoby:
Patrycja Gołaś – przewodnicząca szkoły
Julia Mieczyńska – zastępca przewodniczącej
Agnieszka Samojeden – skarbnik
Patrycja Swobodzińska – sekretarz
W tym dniu odbyły się również wybory Rzecznika Praw Ucznia. Na to stanowisko zgłosiła się jedna kandydatka. Funkcję Rzecznika Praw Ucznia w roku szkolnym 2016/2017 sprawować będzie Julia Brzezińska.
Uwaga!
Dnia 14 września 2016r. /środa/
o godz. 17.00 odbędzie się zebranie
z rodzicami w świetlicy szkolnej, następnie spotkanie z wychowawcami.
1 września 2016 r. o godz. 9.00 w gimnazjum nastąpiła inauguracja roku szkolnego 2016/2017. W uroczystości brali udział zaproszeni goście: starszy wizytator p. Danuta Brzózka-Ciechanowska, przedstawiciel organu prowadzącego p. Bernadetta Krasucka, ks. proboszcz Roman Dobrzewiński, przedstawiciele Rady Rodziców – p. Hanna Krysztofiak i p. Katarzyna Gajda. Dyrektor Zespołu Szkół w Bobrowie p. Sławomir Linettej skierował do społeczności szkolnej słowa powitania i złożył życzenia na nowy rok. Podczas apelu uczczono także pamięć ofiar II wojny światowej. Akademię przygotowali uczniowie klasy IIIa pod kierunkiem p. Danuty Jagiełło.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się dnia 1 września 2016r. o godz. 9.00 w hali sportowej gimnazjum.
Dnia 26 czerwca 2016r. odbyło się podsumowanie XIII obchodów Dni Gminy Bobrowo. Podczas uroczystości Wójt Gminy p. Paweł Klonowski nagrodził absolwentów, którzy uzyskali najwyższy wynik na egzaminie oraz mieli średnią ocen powyżej 4,75 na świadectwie ukończenia szkoły. Z naszego gimnazjum prymuskami zostali: Kajetan Pusz, Natalia Olszewska i Agnieszka Podolska. Poza tym nagrody otrzymali również uczniowie naszej szkoły za szczególne osiągnięcia w konkursach - Mateusz Klonowski i Kinga Śliwińska. Dla prymusów Gmina Bobrowo ufundowała stypendium naukowe. Podczas uroczystości z programem artystycznym wystąpiły uczennice gimnazjum: Patrycja Gołaś, Julia Fiałkowska, Marta Urtnowska i Klaudia Zabłocka.
Dnia 25.06.2016r. odbyły się zawody strażackie na stadionie w Bobrowie. Drużyna uczennic z naszego gimnazjum zajęła 1 miejsce w swojej kategorii. Opiekunem drużyny był druh Arkadiusz Zacharski.
Dnia 24 czerwca 2016r. odbyła się uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolnego 2015/2016.
Dnia 16 czerwca 2016 r. gimnazjaliści uczestniczyli w pogadance przeprowadzonej przez strażnika gminnego p. Dawida Jasińskiego na temat bezpieczeństwa podczas wakacji.
Dnia 16.06.2016r. w naszej szkole odbyły się „Drzwi otwarte”, na które zostali zaproszeni szóstoklasiści z terenu gminy Bobrowo. Przybyło około 60 uczniów, którzy już niebawem ukończą szkołę podstawową i rozpoczną naukę w gimnazjum.
W dniu 15 czerwca 2016r. uczniowie gimnazjum brali udział w Gminnym Przeglądzie Talentów. Wyróżnienie otrzymał zespół w składzie Marta Urtnowska i Klaudia Zabłocka za zaprezentowanie układu tanecznego. Ponadto wyróżnienia zdobyły dwie solistki, Julia Fiałkowska za wykonanie piosenki „Co za noc” oraz Patrycja Gołaś za piosenkę „Przyjdzie taki dzień”. Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe z rąk Wójta Gminy Bobrowo p. Pawła Klonowskiego. Wyróżnione gimnazjalistki wystąpią podczas Dni Gminy Bobrowo.
Biblioteka szkolna Gimnazjum im. Jana Pawła II w Bobrowie przystępuje do realizacji projektu w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Zachęcamy uczniów oraz rodziców do wypowiedzenia się na temat swoich zainteresowań czytelniczych. Wszelkie propozycje tytułów książek, które powinny znaleźć się na półkach naszej biblioteki można składać osobiście do p. Jadwigi Cieczko lub wysłać na adres e-mail gimnazjumb@szkola.wp.pl
Grupa 35 gimnazjalistów z naszej szkoły wspólnie z uczniami gimnazjów z powiatu brodnickiego uczestniczyła w spotkaniu na temat szkodliwości dopalaczy. Konferencja odbyła się 7 czerwca 2016r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy. Organizatorem przedsięwzięcia była Gazeta Pomorska we współpracy z Samorządami, Komendą Policji i Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną. Nasi uczniowie mogli uczestniczyć w spotkaniu dzięki zaproszeniu otrzymanemu od Wójta Gminy Bobrowo p. Pawła Klonowskiego. Opiekę nad młodzieżą podczas wyjazdu sprawowały: p. Sylwia Fila i p. Hanna Żmuda. W ramach akcji wszyscy uczniowie w szkole otrzymali komiks „Mocarz”. Jest to ilustrowana historia o chłopaku, który sięgnął po dopalacze. Wystarczy poświęcić niespełna dziesięć minut na lekturę, by się tego dowiedzieć. Podsumowaniem akcji „Mocarz” jest konkurs ogłoszony przez Gazetę Pomorską, uczniowie mogą przesyłać własne pomysły dotyczące kontynuacji historii bohatera komiksu, forma pracy jest dowolna.
W maju w naszym gimnazjum został przeprowadzony szkolny etap konkursu „Znam swój organizm na szóstkę”, w którym uczestniczyło 36 uczniów. Najwyższe wyniki uzyskały: Kinga Śliwińska z klasy I a i Natalia Olszewska z klasy III a. Konkurs „Znam swój organizm na szóstkę” odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko- Pomorskiego i Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty. Obejmował on zagadnienia z biologii z zakresu anatomii i fizjologii organizmu człowieka, przyczyn, skutków i profilaktyki chorób, genetyki, chemii związków organicznych oraz wpływu substancji na zdrowie człowieka. Do konkursu uczennice przygotowywała Beata Wysakowska. 3 czerwca w Toruniu w Gimnazjum nr 21 odbył się etap wojewódzki konkursu „Znam swój organizm na szóstkę”. Reprezentantki naszego Gimnazjum po raz pierwszy uczestniczyły w tym konkursie. Natalia Olszewska i Kinga Śliwińska uzyskały tytuły finalistek XII edycji konkursu „Znam swój organizm na szóstkę”.