GODZINY LEKCYJNE
rok szkolny 2017/2018
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 dla uczniów Szkoły Podstawowej w Bobrowie i uczniów klas gimnazjalnych odbędzie się 4 września 2017 r. o godz. 8.45 w hali sportowej.
W roku szkolnym 2017/2018 wszystkie autobusy dowożące uczniów będą kursować o 15 minut później niż w roku poprzednim.
Szczegółowe dowozy uczniów na rok szkolny 2017/2018 do pobrania poniżej:
Dnia 30 sierpnia 2017 r. o godz. 16.00 w świetlicy szkolnej odbędzie się zebranie dla rodziców dzieci z oddziału przedszkolnego 4 i 5-latków.
Jeśli potrzebujesz pomocy dotyczącej Twojego bezpieczeństwa, chcesz zgłosić zagrożenie w okolicy - skontaktuj się z dzielnicowym.
Naszym dzielnicowym jest st. asp. Michał Jastrzębski, telefon kontaktowy: 786859030.
Uprzejmie informujemy, że w roku szkolnym 2017/18 wszyscy uczniowie szkoły podstawowej z klas I-VII i klas gimnazjalnych otrzymają w szkole darmowe podręczniki i materiały ćwiczeniowe. Podręczniki są własnością szkoły i będą wypożyczane uczniom na jeden rok szkolny we wrześniu.
Dnia 2 lipca 2017 r. odbyło się podsumowanie XIV obchodów Dni Gminy Bobrowo. Podczas uroczystości Wójt Gminy p. Paweł Klonowski nagrodził absolwentów, którzy uzyskali najwyższy wynik na egzaminie oraz mieli średnią ocen powyżej 4,75 na świadectwie ukończenia szkoły. Zaszczyt prymusa przypadł:
- Absolwentce Gimnazjum im. Jana Pawła II w Bobrowie - Julii Mieczyńskiej, średnia ocen – 5,00,
- Absolwentce Gimnazjum im. Jana Pawła II w Bobrowie - Mai Bonikowskiej, średnia ocen– 4,83,
- Absolwentce Gimnazjum im. Jana Pawła II w Bobrowie – Klaudii Zabłockiej, średnia ocen– 4,94,
Dla prymusów Gmina Bobrowo ufundowała stypendium naukowe. Podczas uroczystości z programem artystycznym wystąpiły absolwentki naszego gimnazjum Patrycja Gołaś i Klaudia Zabłocka oraz uczennica klasy Ia Amelia Wesołek.
Dnia 23 czerwca 2017r. odbyła się uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolnego 2016/2017. W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście: Wójt Gminy Bobrowo p. Paweł Klonowski, Proboszcz Parafii ks. Roman Dobrzewiński, pracownicy urzędu gminy - p. Anna Wróblewska i p. Dariusz Białowicz oraz rodzice. Podczas akademii Dyrektor Szkoły p. Sławomir Linettej przekazał wyróżnienia uczniom z wysokimi wynikami w nauce oraz wręczył pozostałe nagrody w kategoriach: sport, 100% - frekwencji, czytelnictwo, praca w samorządzie szkolnym. Podczas uroczystości miało także miejsce pożegnanie bibliotekarki p. Jadwigi Cieczko, która odchodzi na emeryturę. Po części oficjalnej uczniowie klasy IIa pod kierunkiem p. Wiesława Chyrkowskiego przedstawili pożegnalną inscenizację dla trzecioklasistów. Akademia przebiegła w bardzo podniosłej i miłej atmosferze.
Dnia 21.06.2017 r. w Ośrodku Kultury w Bobrowie odbył się Gminny Przegląd Talentów uczniów ze szkół podstawowych oraz gimnazjum. Konkurs miał na celu wybranie spośród uczestników najbardziej utalentowane osoby. Każdy otrzymał nagrodę, a zwycięzcy zakwalifikowali się na występy podczas Dni Gminy Bobrowo. Z naszej szkoły najlepsze okazały się wokalistki: Patrycja Gołaś, Agnieszka Bieżuńska i Zuzanna Kwiatkowska oraz dziewczęta wykonujące układ taneczny: Klaudia Zabłocka i Amelia Wesołek. Gratulujemy.
Dnia 14.06.2017r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu z języka angielskiego w formie prezentacji pt. "Święta w krajach anglojęzycznych". Został on zorganizowany przez Aleksandrę Marchelek i Zuzannę Laskowską z klasy IIa w ramach projektu edukacyjnego. Prace konkursowe oddało 13 osób. Najlepszą prezentację wykonała Lidia Wiśniewska z klasy IIIa. Uczestnikom konkursu zostały rozdane nagrody, ufundowane przez radę rodziców, za które bardzo dziękujemy.
Dnia 7 czerwca 2017 r. uczniowie klas I i II pojechali na wycieczkę do Trójmiasta. Pierwszy przystanek odbył się w Gdyni na Skwerze Kościuszki, gdzie są zakotwiczone ORP „Błyskawica” i „Dar Pomorza”. Następnie uczestnicy wycieczki przemieścili się do Redy do zespołu Basenów Rekreacyjnych tam jak określają uczniowie spędzili cudowne 3 godziny na świetnej zabawie w wodzie. Wieczór spędzili na plaży w Gdańsku na Stogach, a noc na campingu. Pierwszym punktem dnia drugiego wycieczki było zwiedzanie z audioprzewodnikami Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Potem spacer po najstarszych ulicach Gdańska i przejazd do JUMPCITY Parku Trampolin. Wszystkim się podobał pobyt w tym miejscu. Pełni wrażeń i zadowoleni uczestnicy wrócili do domu.
Dzień 16 czerwca 2017 r. /piątek/ jest dniem wolnym od zajęć lekcyjnych.
Dnia 6 czerwca 2017 roku uczniowie klasy drugiej: Mateusz Gąbka, Mateusz Klonowski i Bartek Mrozowski pod opieką pani Ewy Kowalskiej brali udział w powiatowym konkursie matematycznym "Brodnica i okolice w zadaniach". Rywalizowali z uczniami dziewięciu gimnazjów z Brodnicy i gmin powiatu brodnickiego. W trakcie konkursu zmagali się w pracy indywidualnej i grupowej z zadaniami przygotowanymi przez konsultanta ds. matematyki, wicedyrektora Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu panią Agnieszkę Przybyszewską. Uczniowie naszego gimnazjum zdobyli I miejsce w klasyfikacji zespołowej otrzymując Puchar Burmistrza Miasta Brodnicy. W klasyfikacji indywidualnej najlepszym matematykiem powiatu brodnickiego, zajmując I miejsce, został również uczeń naszej szkoły Mateusz Klonowski.
3 czerwca 2017 roku uczennice naszej szkoły: Patrycja Gołaś i Nicol Łapińska brały udział w międzygimnazjalnym konkursie geograficznym „Palcem po mapie” organizowanym w Zespole Szkół w Dębowej Łące. Była to już piąta edycja tego konkursu. W tym roku uczennica klasy III a Patrycja Gołaś zajęła wysoką szóstą lokatę. W zmaganiach konkursowych brali udział uczniowie z wielu szkół w regionie m. In. z Wąbrzeźna, Kowalewa Pomorskiego, Zielenia. Opiekunem konkursu była p. Justyna Zawicka.
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w 5- dniowej wycieczce na trasie Wrocław-Karpacz-Szklarska Poręba-Harrachov w dniach 29.05-02.06.2017 r. W pierwszym dniu wycieczki udaliśmy się do Wrocławia, gdzie zwiedziliśmy afrykarium a następnie ZOO. W tym samym dniu udaliśmy się do Karpacza, gdzie zostaliśmy zakwaterowani w pensjonacie. Wieczorem udaliśmy się na krótki spacer po Karpaczu i zaporze Łomnickiej. W drugim dniu wycieczki z przewodnikiem weszliśmy szlakiem żółtym przez schronisko PTTK „Samotnię”, schronisko PTTK „Strzechę Akademicką”, schronisko górskie „Dom Śląski” na najwyższy szczyt Karkonoszy Śniężkę (1602 m. n.p.m). Ze Śnieżki zeszliśmy szlakiem czerwonym do górnej stacji wyciągu krzesełkowego „Na kopę”, którym zjechaliśmy do Karpacza. Wieczorem odbyliśmy krótki spacer po Karpaczu. W kolejnym dniu wycieczki pojechaliśmy w godzinach porannych do Huty Szkła „Julia”, którą zwiedziliśmy z przewodnikiem. W dalszej wędrówce udaliśmy się do wodospadu „Kamieńczyk” następnie pojechaliśmy autobusem do dolnej stacji wyciągu krzesełkowego na Szrenicę, którym wjechaliśmy na jej szczyt. Na szczycie Szrenicy (1362 m.n.p.m), zwiedziliśmy schronisko Szrenica a później wyciągiem zjechaliśmy w jej dół. Po powrocie z wyciągu zwiedziliśmy Szklarską Porębę i wodospad „Szklarkę”. Czwarty dzień wycieczki rozpoczęliśmy od zwiedzenia norweskiej Świątyni Wang (Parafia Ewangelicko – Augsburska) w Karpaczu, a następnie udaliśmy się do Parku Wodnego Tropikana w Hotelu Gołębiewski. Po powrocie z parku wodnego udaliśmy się do Harrachova w Czechach. Tam wjechaliśmy na mamucią skocznię. Po zakupach w Harrachowie powróciliśmy do Karpacza. W godzinach wieczornych spotkaliśmy się na pożegnalnym ognisku. Ostatni dzień wycieczki koncentrował się na drodze powrotnej. Zanim dojechaliśmy szczęśliwie do Bobrowa to wcześniej zatrzymaliśmy się na krótkim posiłku. Opiekunami wycieczki byli: p. Justyna Zawicka, p. Gabriela Bodo, p. Arkadiusz Zacharski, a organizatorem i kierownikiem wycieczki był p. Wiesław Chyrkowski.
2 czerwca 2017 r. naszą szkołę odwiedził edukator projektu Cyfrowobezpieczni.pl pan Andrzej Kosiński. Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego w naszej szkole rozpoczął się od apelu, podczas którego edukator zapoznał wszystkich z założeniami projektu. Następnie uczniowie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych. Zapoznali się z głównymi zagrożeniami ze strony wirtualnego świata. Zajęcia warsztatowe mieli również nauczyciele. Pan edukator zachęcał do korzystania z materiałów i informacji zamieszczonych na stronie projektu.
Uczniowie gimnazjum odnieśli duży sukces na mistrzostwach powiatu w lekkoatletyce, które odbyły się w Jabłonowie Pomorskim. Gimnazjaliści zdobyli 11 medali w tym 3 te najcenniejsze – złote. Mistrzami powiatu zostali: Julia Brzezińska w skoku wzwyż, Miłosz Pochwatka w biegu na 1500 m oraz Dawid Bauk w biegu na 100 m. Srebrnymi medalistami zostali: Lidka Wiśniewska i Michał Wiśniewski w skoku wzwyż i Paulina Swobodzińska w rzucie oszczepem . Na trzecim stopniu podium stanęli: Zuzanna Domin w skoku w dal, Jakub Laskowski w rzucie oszczepem, Nicol Łapińska w biegu na 600 m, Patrycja Swobodzińska w pchnięciu kulą oraz sztafeta szwedzka chłopców. Najlepsi będą reprezentowali powiat na zawodach wojewódzkich w Świeciu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Opiekę nad uczniami sprawowali p. Arkadiusz Zacharski i dyrektor szkoły p. Sławomir Linettej.
Uczniowie klas III uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami III Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy. Starsi koledzy opowiedzieli o swojej szkole i zachęcali do podjęcia w niej nauki.
Jak co roku w bibliotece szkolnej w gimnazjum odbył się konkurs frazeologiczny „Nie święci garnki lepią, więc weźmy się do roboty”, przeznaczony dla uczniów kl. I. W I etapie uczniowie pisali pracę literacką używając frazeologizmów. W drugim pisali sprawdzian ze znajomości związków biblijnych i frazeologicznych. W konkursie zwyciężyli uczniowie kl.Ia:
I miejsce – Filip Cieczko
II miejsce – Zuzanna Kwiatkowska
III miejsce – Wiktoria Pusz i Aleksandra Steinborn
Konkurs przygotowała p. Jadwiga Cieczko.
Od 1 września 2017 r. w Gimnazjum w Bobrowie będzie realizowany projekt „Innowacyjna edukacja w Gminie Bobrowo”. W ramach projektu w szkole będą odbywać się następujące zajęcia:
Projekt „Innowacyjna edukacja w Gminie Bobrowo” zakłada spełnienie kryteriów horyzontalnych w zakresie równości szans, co oznacza: 1. zgodność z zasadą równości szans kobiet i mężczyzn (na podstawie standardu minimum) 2. zgodność z zasadą równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnościami.
Poprzez udział w projekcie powinien wyrównać się poziom wiedzy chłopców i dziewczynek. Uczniowie, którzy są chętni do uczestnictwa w zajęciach mogą pobierać druki dokumentów rekrutacyjnych u wychowawców oraz w sekretariacie szkoły. Wypełnione dokumenty rekrutacyjne dotyczące udziału w zajęciach z doradztwa edukacyjno-zawodowego w gimnazjum uczniowie składają u Dyrektora Zespołu Szkół w Bobrowie do dnia 18 maja 2017 r. Z kolei dokumenty rekrutacyjne na pozostałe zajęcia pozalekcyjne dla Gimnazjum im. Jana Pawła II w Bobrowie należy składać u Dyrektora Zespołu Szkół w Bobrowie do dnia 8 czerwca 2017 r.
Kryteria rekrutacyjne mające zastosowanie do wyłonienia uczestników zajęć pozalekcyjnych zawarte zostały w Regulaminie rekrutacji uczestników do projektu „Innowacyjna edukacja w Gminie Bobrowo”.
REGULAMIN_REKRUTACJI_UCZESTNIKOW_DO_PROJEKTU_
GMINA_BOBROWO_(1).docx